Bryne 2 avsluttet med seier
Vatne og Eiane (bildet) scoret når Bryne 2 vant mot Viking 2.
3. divisjon avd. 3
Bryne 2 2 (1)
Viking 2 1 (0)
Bryne Stadion Tilskuere: 50
Mål: 1-0 Scott Vatne (25.) 1-1 Klajdi Burba (61.) 2-1 Markus Eiane (82.)
Dommer: Khalil Karrouch, Forus/Gausel – noe inkonsekvent, og rask med å bruke kortene
Gule kort: Sondre og Vetle S. Hovland, Bryne 2, 3 gule og 1 rødt (Thomas Madsen) til Viking 2
Sjanser: 6-6 Hjørnespark: 5-8
Lagoppstilling Bryne 2 (4-4-1-1): Oscar Gonzales – Ola Johannes Elvedahl, Kalle S. Roba (kaptein), Vetle S. Hovland, Per R. Undheim (Eirik Undheim fra 46.) – Joakim Grude (Simen Kydland fra 64.), Ola Mæland, Sondre S. Hovland, Kristian Magnusson ( Petter Øfsteng fra 64.) - Scott Vatne – Frank Hole ( Markus Eiane fra 46.)
Poeng Bryne 2 : Scott Vatne 3, Kalle S. Roba 2, Oscar Gonzales 1
Kampen:
Kampen åpnet forrykende, og allerede etter seks minutter var cornerstillingen 4-2 til Bryne 2, og lagene hadde hatt hver sin sjanse til å ta ledelsen. Viking var farlige på kontringer, og hadde en ball i nettet som korrekt ble annulert. Utover i omgangen sank tempoet noe, men det var helt fortjent at Bryne 2 tok ledelsen da lagets bestemann, Scott Vatne kom seg fri på høyresida, satte fart, og skjøt hardt og presist i tverrliggeren og ned i mål. En meget god enkeltprestasjon!
Viking 2 hadde og sine sjanser, men Oscar Gonzales i Bryne-målet reddet to ganger med beinparader, da en Vikingspiller kom alene med keeper. De to eneste seniorene på Bryne 2 viste seg og fram. Frank Hole med en lobb i tverrliggeren og Kristian Magnusson med en dribleserie og et nydelig innlegg fra venstrekanten, som Viking 2 fikk klarert i siste liten.
Andre omgang startet roligere enn første. Viking 2 spilte seg stadig til hjørnespark, og et av disse gav resultat etter ei mølje foran Bryne2-målet, der Klajdi Burba var sist på ballen. Midten av omgangen var preget av mange bytter og stopp i spillet, men da byttene var unnagjort var det Bryne 2 som ville mest . Ti minutter før slutt fikk spiss-innbytter Markus Eiane først en sjanse til scoring. Like etterpå var han igjen på riktig plass, og denne gangen ble ballen plassert i hjørnet, til stor jubel fra tribunen. På overtid kom Scott Vatne seg fri og var nære på å øke ledelsen.
En svært fortjent og viktig seier, som viste at Bryne har svært mange gode unggutter, selv med seks juniorer på A-lagskamp. Fem kamper på rad for Bryne 2 uten tap på hjemmebane, og ubeseira mot Sandnes/Ulf 2 og Viking 2 er viktig å ha med seg inn mot vinteren, selv om sesongen endte med nedrykk.
Geir Magnus Sandve