
Uavgjort hjemme mot Start
Kampen mellom Bryne og Start ender 2-2 her på Bryne Stadion. Neste helg møter vi Sogndal borte.
– Vi forutså en tett og jevn 1. omgang, noe det også ble. 3-2 i sjanser, fordel oss, starter Knappen.
Bryne har slått Start på hjemmebane to år på rad, nå endte det uavgjort.
– Vi ligger under noe ufortjent etter 14 minutter der, men tar en god prat i pausen om hva vi skal gjøre i 2. omgang, sier Knappen.
Etter 56 minutter setter Abel Stensrud ballen i mål.
– Det var en flott scoring av Abel, kombinert ute på venstresida av Eirik, som får ballen av Mamadou. Med stillingen 1-1 der får vi igjen blod på tann.
Etter 64 minutter spilt får Start ballen i nettet en gang til, og leder igjen kampen.
– Statistikken etter kamp viser 10-5 i avslutning og 6-2 på mål til fordel oss, Oliver med et kjempe skudd som går i mål der etter 83 spilte minutter. Det er viktig at vi får med oss poenget, selv om vi gjerne skulle tatt tre her hjemme. Mot slutten der blir det også et skikkelig trøkk i kampen, å vi synes dessverre vi får noe dårlig betalt. I tillegg vil jeg trekke frem at det er godt å se vi har flere spillere som nå er i gang, og at alle kommer inn og bidrar, avslutter Knappen.
Vi gratulerer Elias Årsvoll med debut i OBOS-ligaen for Bryne!